Krepšinis

Krepšinis

Krepšinis sporto mokykloje nuo pat pradžių tapo populiariausia sporto šaka. Į krepšinį kasmet susirenka pustrečio šimto vaikų. Šiai sporto šakai visada buvo skiriamas didesnis dėmesys, nes į jį susirenka daugiausia vaikų. Grupinis žaidimas , geros emocijos, varžybos kasmet padidina lankančiųjų skaičių.


Pirmasis treneris, ėmęsis mokyti vaikus krepšinio, buvo Benediktas Stanislovaitis. Kiek vėliau prie jo triūso prisidėjo kūno kultūros mokytojai – Rimas Babonas ir Kazimieras Sėjūnas. Jų auklėtiniai eilę metų buvo nenugalimi rajone, užėmė gana aukštas vietas respublikos moksleivių krepšinio pirmenybėse. Šių trenerių dėka buvo padėtas tvirtas pamatas krepšinio tradicijoms. Jau 1966 metais trenerio Rimo Babono treniruojama jaunių komandas pateko į stipriausią respublikos aštuntuką. 1972 m. jaunučių komanda dalyvavo finalinėse moksleivių pirmenybėse. Savo krepšinio trenerio sugebėjimus mokykloje yra bandę Zenonas Dubinka, Zenonas Juodviršis, Kęstutis Antanaitis.


Nuo 1981 metų etatiniais krepšinio treneriais mokykloje pradeda dirbti Antanas Lukošius ir Eugenijus Petrokas. Antanas Treniravo berniukų komandas, o Eugenijus – mergaičių. Kruopštus vyrų darbas nesumenkino mokyklos krepšinio lygio, bet davė akstino priimti daugiau krepšinio trenerių ir sudaryti galimybę treniruotis visiems pageidaujantiems vaikams. Puikių pergalių tada pasiekė A. Lukošiaus treniruojama jaunučių berniukų komanda, kurioje žaidė Gintaras Živatkauskas, Darius Bagdonas, Artūras Macijauskas ir kt. Ši komanda Respublikoje buvo tarp penkių geriausių. Vienas kitas jaunuolis buvo išvykę į Panevėžio sporto mokyklą-internatą, kur žaidimo patirties sėmėsi pas nusipelniusius trenerius. Iš tokių buvo Jordanas Kenstavičius (vėliau žaidęs už Vilniaus ,,Statybos“ dublerius), Vidmantas Mazys, nemakštiškis Linas Masiulis, kuris gerai žinomas krepšinio gerbėjams. Kurį laiką, būdamas jaunučių amžiaus, pas trenerį A.Lukošių treniravosi Vaidas Jurgilas, kuris vėliau išvyko mokytis į Kauną ir krepšinio karjerą tęsė ten. Vaidas yra tapęs TSRS aukščiausios lygos krepšinio komandų jaunimo pirmenybių nugalėtoju, daugkartiniu Lietuvos čempionu, žaidęs už Kauno ,,Žalgirį“ ir kitas komandas.

 

Mergaičių krepšinis visada nusileido berniukų krepšiniui greičiu, technika, atliekamais deriniais. Tačiau norą žaisti krepšinį jos turi nemažą. Treneris E.Petrokas penkioliką metų uoliai ugdė meilę šiam gražiam komandiniam žaidimui. Mergaičių komandos visada dalyvaudavo respublikos pirmenybėse, kur susitikdavo su mažų ir didelių miestų komandomis, dalyvaudavo tarptautiniuose turnyruose. Sporto mokyklos jaunių merginų komanda 1987-1988 metų krepšinio sezone sudarė pagrindą ,,Šatrijos“ moterų komandoje, kuri dalyvavo Lietuvos moterų krepšinio pirmos lygos varžybose.

 

Daugiau kaip 20 metų sporto mokyklos krepšininkai dalyvavo keturių miestų – Tukumo, Telšių, Venspilio, Raseinių – krepšinio turnyre. Kas ketvirti metai jį organizuodavo ir mūsų mokykla. Jame dalyvaudavo dviejų amžiaus grupių krepšininkai, berniukai ir mergaitės. Turbūt retas krepšininkas, lankęs krepšinio skyrių, nedalyvavo šiame turnyre. 1997 metais Tukume (Latvija) susirinko tik triejų miestų komandos (nebuvo Telšių komandos) ir tai buvo paskutinis kartas šio turnyro gyvavimo istorijoje. Tam priežastis buvo viena – pablogėjusi visų bendradarbiavusių mokyklų finansinė padėtis.

 

Krepšinio lygis nuolat augo. Norint neatsilikti nuo jo , vis jaunesnio amžiaus vaikus priimdavo į mokyklą, padaugėjo trenerių. Krepšinio treneriais pradėjo dirbti jauni, ką tik baigę institutą treneriai. 1984 metais Vytautas Jankauskas, 1985 metais Albertas Vilimas. Nuo 1989 metų sugrįžo Vida Būzienė, o 1992 metais Darius Bagdonas ir Deivis Koba. Dar šiek tiek vėliau 1996 metais Ariogalos filiale atidarytas krepšinio skyrius. Ten pradėjo dirbti iš Igarkos grįžęs Antanas Daugnora. Po metų Girkalnyje krepšinio treniruotes pradėjo vesti Gediminas Poška. Išsiplėtus krepšinio geografijai, respublikos pirmenybėms jau sudarydavome mokyklos rinktines, į kurias buvo kviečiami geriausi sportininkai iš filialų.

 

Jaunučių vaikinų komanda treniruojama V.Jankausko 1985 metais Lietuvos moksleivių spartakiadoje pateko tarp aštuonių stipriausių komandų ir užėmė 7-ąją vietą.

 

Vaikinų jaunių komanda, treniruojama A.Vilimo, 1988-1989 metų sezone ir vėliau pateko tarp šešių stipriausių respublikos komandų. Joje tada žaidė ir Nerijus Karlikanovas, kuris po kiek laiko Lietuvos rinktinės sudėtyje tapo Europos jaunių vaikinų krepšinio čempionato nugalėtoju, Europos jaunimo čempionu (1996), Lietuvos vyrų krepšinio lygos čempionu ,,Žalgirio“ komandos sudėtyje.

 

Nuo 1996 metų respublikoje pradėtas rengti vaikų krepšinio čempionatas ,,Karūna“, šalia vykdomi jaunių ir jaunučių čempionatai. Kasmet šiose varžybose dalyvauja 5 – 6 mokyklos komandos visose amžiaus grupėse. Pagal geografinę padėtį esame netoli krepšinio sostinės – Kauno. Todėl dažnos mūsų varžovės – Kauno krepšinio mokyklos, A. Sabonio krepšinio mokyklos komandos. Ir ne tik jos, bet ir Panevėžio, Kėdainių, Šiaulių, Š.Marčiulionio KM ir kt. miestų komandos. Nepaisant to, mūsų mokyklos berniukų komanda, treniruojama V.Jankausko, 1999 m. ,,Karūnos“ čempionate respublikoje užėmė 6-tą vietą. Joje žaidė V.Bauža, L.Jankauskas, H.Paulauskas, J.Mikelkevičius, V.Gailius ir kt. Sekančiais metais ši komanda žaidė tarp aštuonių stipriausių komandų ir užėmė 7-ąją vietą.

 

Tame pačiame sezone neblogai pasirodė ir trenerio A.Daugnoros komanda, patekdama tarp šešiolikos stipriausių vaikų komandų.

 

2000 metais mokyklos jaunių komanda, treniruojama A.Vilimo, respublikoje užėmė 6-tą vietą. Tada mokyklos komandoje žaidė D.Kregždė, R.Šaulys, R.Bartkus, R.Krincius, du Lietuvos jaunių rinktinės nariai – Erikas Kaupaitis ir Valdemaras Savostjanovas ir kt. Erikas ir Valdemaras yra išbandę jėgas Europos jaunių čempionate, bei kitose tarptautinėse varžybose.

 

2000 – 2001 metų sezone berniukų komanda ( treneris V.Jankauskas) vaikų berniukų A krepšinio čempionate ,,Karūna“ užėmė 11 – 12 vietą.

 

2001 – 2002 metų sezone jaunučių vaikinų B čempionate, jaunučių komanda (treneris V.Jankauskas) užėmė 11 – 12 vietą V.Bauža buvo pakviestas kandidatu į Lietuvos jaunių rinktinę.

 

2005 metų Lietuvos jaunimo sporto žaidynių krepšinio varžybose, Raseinių KKSC jauniai (treneris V.Jankauskas) pateko į finalinį ketvertą. Užimta 4-ta vieta.

 

2004-2002 metų sezone trenerio A.Vilimo treniruojama komanda jaunučių vaikinų B krepšinio čempionate užėmė 12 vietą.

 

2005 – 2006 metų sezone vaikų komanda (treneris V.Jankauskas) vaikų berniukų A čempionate ,,Karūna“ užėmė 12 vietą, ir pateko į 2-ąjį divizioną.

 

Tame pačiame sezone gerai pasirodė ir trenerio G. Poškos auklėtiniai. Jie vaikų berniukų krepšinio čempionate ,,Pirmasis iššūkis“ pateko tarp šešiolikos stipriausių, užsitikrindami vietą sekančiame sezone žaisti 2-ame divizione.

 

2006-2007 metų sezone, jaunučiai (treneris V.Jankauskas) jaunučių vaikinų B čempionate 2-ame divizione iškovojo 2-ąją vietą, patekdami į respublikos jaunučių B TOP dešimtuką. Ta pati komanda tais pačiais metais gerai pasirodė ir jaunučių sporto žaidynėse iškovodama 5-8 vietą.

 

2007-2008 metų jaunučių vaikinų A čempionate, Raseinių jaunučiai (treneris V.Jankauskas) 2-me divizione užėmė 5-ąją, o respublikoje buvo 13-oje vietoje.

 

2008 metais Lietuvos jaunių sporto žaidynių vaikinų krepšinio varžybose trenerio A.Vilimo auklėtiniai užėmė 5 – 8 vietą.

 

2009-2010 metų jaunių vaikinų A čempionate, Raseinių jaunių komanda (treneris V.Jankauskas) 2-ame divizione pateko į finalinį ketvertą.

 

Užimta 4-oji vieta. Bendrai respublikoje buvo užimta 12 vieta.

 

Mokyklos krepšininkai yra pasiekę puikių rezultatų tarptautiniuose turnyruose Vokietijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Latvijoje. Jau daug metų, kaip kasmet pasikeičiame sportinėmis delegacijoms su Miulchauzno miestu (Vokietija), kiek rečiau su Chimki (Rusija) ir kt.